DÖVİZ BİLGİLERİ

 
 
 
 
ÜYE OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR

 

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı 1989 yılında Türk Plastik Sektörü’nün yurtiçi ve yurtdışı platformlarda temsili amacıyla kurulmuştur. BOYKAN, günümüzde 600’ü aşkın aktif üyesi bulunan, sektörün en etkin sivil toplum örgütlerinden biri olan PAGEV’in Danışma Kurulu Üyesi’ dir. 

 

 

Türkiye plastik sektöründe faaliyet gösteren üretici firmaları aynı şemsiye altında toplamak amacıyla 1969 yılında kurulan Plastik Sanayicileri Derneği, 400’ü aşkın üyesi ile Türkiye plastik ve plastik işleme makineleri sektörünün en etkin sivil toplum örgütlerinden biridir. BOYKAN, PAGDER’ in Mevzuat Komite Üyesi ve üretici olmayan ilk üyesidir.

 

 

Türk plastik sektörünün önde gelen dernekleri, 28 Ekim 2011 tarihinde bir araya gelmiş ve sektörün federasyonunu (PLASFED Plastik Sanayicileri Federasyonu) kurmuştur. Günümüzde kamu otoriteleri nezdinde plastik sektörünü temsil etmekte ve savunmakta; uluslararası federasyonlarla ilişkilerine devam etmekte; düzenlediği seminer ve çalıştaylar, yayımladığı PLASFEDDERGİ, sektör sorunları ile ilgili raporlar, üye derneklerin yayınları ve sosyal sorumluluk projeleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Federasyon, sektörün 9 derneğini temsil etmekte olup üye sayısı 1.587’dir. BOYKAN, PLASFED’in Mevzuat Danışmanı ve üyesidir 

 

2001 yılında faaliyete geçen ChemOrbis, Global plastik endüstrisinin karlılığını korumaya ve arttırmaya yönelik servisler sunan teknoloji bazlı bir global alış – satış platformudur. BOYKAN, düzenlediği etkinliklerle sektöre yön veren ChemOrbis’in Mevzuat Danışmanı ve üyesidir.

 

 

BOYKAN, Gümrük Müşavirliği mesleğinin sürdürülebilir ve geliştirebilir büyümesini sağlamak ve ilgili tüm platformlarda görüş ve düşüncelerin dile getirilmesine imkan yaratmak amacı ile 1927 yılında kurulan derneğin üyesidir.